Naujiena

As. „LMK“ – už saugumą keliuose

Šiandien, rugsėjo 7 dieną, Jonavos rajono Neįgaliųjų veiklos centro kiemelyje apsilankė „Lietuvos motociklininkų klubas“. Be šventės, kurioje jautėsi benzino kvapas, griausmingai riaumojo motociklai ir pasirodė iliuzionistas-baikeris, centro lankytojai galėjo džiaugtis ir prasmingomis dovanomis – kelyje saugančiais atšvaitais.

Asociacijos „Lietuvos motociklistų klubas“ (LMK) nariai ir jiems prijaučiantys motociklininkai kelis metus iš eilės tęsia tradiciją – apsilanko mokyklose, vaikų namuose ir primena vaikams saugaus elgesio keliuose taisykles.

Šių metų renginys „Saugus ruduo 2018“ vyko Jonavos rajono neįgaliųjų veiklos centre. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio metu motociklininkai priminė apie saugų eismą keliuose, dalino atšvaitus, demonstravo „metalinius žirgus“.

„Čia jau penktas ar šeštas mūsų organizuojamas renginys, kuriame pasakojame apie tai, kad eiti per žalią šviesoforo signalą yra ne gėda. Dažniausiai lankome mažamečius, kuriems padovanojame atšvaitus. Kodėl dabar? Tiesiog prasideda tamsus paros metas ir kyla didesnė nelaimių rizika. Tikimės, kad mūsų dėmesys saugiam eismui galbūt prisidės prie mažesnio eismo įvykių skaičiaus. Kiekviena išvengta nelaimė ar eismo įvykis – šventė mums. Šiandien aplankėme neįgaliuosius. Galiu pasakyti, kad labai džiaugiamės atvažiavę būtent čia. Jei kitur dažnai išgirstame klausimus apie maksimalų motociklų greitį, jų kainą, tai čia mūsų sulaukę žmonės tiesiog spinduliuoja šiluma ir nuostaba. Jie nuoširdžiai grožisi motociklais, džiaugiasi dovanotais atšvaitais. Tiek man, tiek mano kolegoms yra labai smagu tai matyti“, – kalbėjo  minėto klubo prezidentas Virginijus Aučyna.

Asociacija „Lietuvos Motociklistų Klubas“ tradicinį renginį „Saugus ruduo“ kiekvienais metais organizuoja vis kitoje savivaldybėje. Kartu į renginį Jonavoje šiandien atvyko ir LR Seimo narys Rimantas Sinkevičius, bendruomenės pareigūnė Larisa Paklina bei kiti svečiai, neabejingi visų saugumui keliuose.

Pats R. Sinkevičius džiaugėsi galėjęs prisidėti prie iniciatyvos. Jo žodžiais tariant, tokios šventės – galimybė praskaidrinti neįgaliųjų kasdienybę.

„Išgirdęs apie baikerių labdaringą veiklą, apsilankymus skirtinguose Lietuvos miestuose, pasiūlau jiems atvykti į Jonavos rajono Neįgaliųjų veiklos centrą. Jie sutiko ir atvažiavo. Šiandien džiaugiuosi, kad uždarą gyvenimą išgyvenantys neįgalieji sulaukė šventės. Galbūt kartais tokiems asmenims trūksta įspūdžių, apie kuriuos jie galėtų pasakoti vieni kitiems. Esu buvęs čia keletą kartų, bet kiekvieno apsilankymo metu mane vis dar stebina jų nuoširdūs plojimai, nuoširdus, atvirai išreikštas džiaugsmas. Galiu pasakyti, kad organizuodamas tokius renginius tu ne tik duodi, bet ir gauni pats. Jei kitose šventėse gali išgirsti skundus apie Lietuvos padėtį, politikus, kasdieninius rūpesčius, čia – lyg kitas pasaulis. Mažai žmonių moka taip nuoširdžiai džiaugtis“, – kalbėjo R. Sinkevičius.

Kad Neįgaliųjų veiklos centro lankytojams renginys suteikė daug džiaugsmo, neleido abejoti ir gausūs jų aplodismentai sutinkant svečius. Dalis jų išdrįso patys užlipti ant plieninių žirgų, paspausti akseleratoriaus rankenėlę ir taip pajusti, ką reiškia sėdėti ant garsiai riaumojančios transporto priemonės. Kaip pasakojo centro vadovė Aurika Matutienė, tokie įspūdžiai neįgaliesiems ne tik suteikia daug džiaugsmo, bet ir padeda integruotis į visuomenę.

„Reikia pripažinti, kad dalis žmonių ne visada elgiasi tolerantiškai neįgaliųjų atžvilgiu. Būtent per tokias iniciatyvas pastarieji gali integruotis į plačiąją visuomenę. Jų dėka neįgalieji tampa geriau matomi. Dalis visuomenės vis dar bijo neįgaliųjų, o tokie renginiai yra galimybė visiems parodyti, kad neįgalieji nėra agresyvūs – jie moka nuoširdžiai džiaugtis ir turi begalę gerų savybių“, – kalbėjo A.Matutienė.

Šventėję dalyvavęs Jonavos rajono vicemeras Erlandas Andrejevas dėkojo renginio organizatoriams už iniciatyvą. Jis džiaugėsi, kad šįmet 90-metį švenčiantis Lietuvos motociklininkų klubas aplankė Jonavos miestą.