Naujiena

Už saugumą keliuose, gerą sveikatą ir neatlygintiną kraujo donorystę

Lietuvos motociklininkai, Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Nacionalinis kraujo centras – už saugumą keliuose, gerą sveikatą ir neatlygintiną kraujo donorystę

Rugsėjo 16 d. nuo ankstaus ryto Vilnius–Kaunas greitkelyje startavo Lietuvos motociklistų klubo renginys „Saugus RUDUO 2016“. Asociacijos „Lietuvos motociklistų klubas“ (LMK) nariai ir jiems prijaučiantys motociklininkai 5 metus iš eilės tęsia tradiciją – apsilanko mokyklose, vaikų namuose ir primena vaikams saugaus elgesio keliuose taisykles. Šių metų renginį vainikavo dar viena svarbi akcija „Saugokime vieni kitus kelyje“, kuria buvo siekiama vairuotojams priminti, kaip svarbu atidžiai stebėti transporto priemonių veidrodėliuose, kas vyksta gatvėse, ir atlikti kelyje manevrus tik tuomet, kai įsitikini, kad tai visiškai saugu ir nesukelsi jokio pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Šiemet motociklininkai taip pat nutarė palaikyti ir susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus kraujo donorystės iniciatyvą, prie kurios prisijungė ir tokie socialiai atsakingi partneriai kaip Nacionalinis kraujo centras (NKC), Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija).

„Kviečiu visus motociklininkus tapti labai svarbios kraujo donorų šeimos dalimi ir dalyvauti kilnioje akcijoje. Tikiuosi, kad ši donorystės akcija įkvėps dar labiau saugoti ir branginti savo bei kitų eismo dalyvių sveikatą ir gyvybę“, – sako susisiekimo ministras R. Sinkevičius, jau nebe pirmą kartą tapęs kraujo donoru.

Akcijos metu motociklininkai segėjo Kelių direkcijos dovanotus atšvaitus su Nacionalinio kraujo centro ir Direkcijos simbolika, dalino juos eismo dalyviams, taip skatindami būti ne tik saugiais kelyje, bet ir sveikais – pasitikrinti sveikatą duodant kraujo, taip pat nelikti abejingais patekusiems į avarijas, patyrusiems traumas, sergantiems žmonėmis – ir neatlygintinai dovanoti kraujo.

„Džiaugiamės tokiais iniciatyviais, jautriais ir supratingais vadovais. Tikime, kad susisiekimo ministro iniciatyva – prie saugaus eismo skatinimo prijungti ir kilniausią misiją – kraujo dovanojimą – taps gražia bendro mūsų renginio tradicija. Deja, bet šios aktualijos tarpusavyje labai susijusios“, – sakė LMK asociacijos prezidentas Mantas Televičius.

Motociklininkai penktadienį 8.30 val. startavę nuo LMK Trobos (Pašto g. 12), apsilankė Kaune, kur pristatė akciją, grįžę į Vilnių aplankė Žemynos progimnazijos moksleivius, skaitė paskaitas, vežiojo vaikus motociklais, o po pietų savo kelionę užbaigė Nacionaliniame kraujo centre Žolyno g., kur drauge su susisiekimo ministru R. Sinkevičiumi neatlygintinai davė kraujo.

„Esame labai dėkingi susisiekimo ministrui ir Lietuvos motociklistų klubo nariams už puikias iniciatyvas, socialiai atsakingiems partneriams, kurie niekada neatsisako prisijungti prie socialinių projektų, noriai dalyvauja kraujo donorystės akcijose. Vasaros laikotarpiu, kai daugelis žmonių atostogavo, Lietuvos ligoninėse dažnai trūko tam tikrų grupių kraujo. Manome, kad ši iniciatyva padėjo papildyti trūkstamą šiuo metu kraujo rezervą. Bet svarbiausia, tokios akcijos augina, brandina visuomenės supratingumą, atsakomybės jausmą, akcijų dalyviai „užkrečia“ kitus savo gerais darbais“, – teigia NKC Donorystės skyriaus vedėjas Giedrius Bakučionis.

Kiekvieną rudenį į renginius susirenka vis daugiau motociklininkų iš visos Lietuvos – šiemet akcijoje dalyvavo daugiau nei pusės šimto motociklininkų kolona.

Asociacija „Lietuvos motociklistų klubas“, tęsdama tarpukario Lietuvoje veikusio Lietuvos motociklistų klubo veiklą ir propaguodama protėvių idėjas, jaučia pareigą prisidėti prie motociklizmo populiarinimo, saugaus eismo, tolerancijos keliuose ir neatlygintinos donorystės skatinimo.

Šaltinis: https://v2.kraujodonoryste.lt/naujienos/lietuvos-motociklininkai-susisiekimo-ministerija-lietuvos-automobiliu-keliu-direkcija-ir-nacionalinis-kraujo-centras-uz-sauguma-keliuose-gera-sveikata-ir-neatlygintina-kraujo-donoryste-1.html