Naujiena

Smalininkų senovinės technikos muziejus sulaukė dovanų iš baikerių

Tarptautinės muziejų dienos proga praėjusį šeštadienį Smalininkų senovinės technikos muziejuje nuo pat ryto virė gyvenimas. Priešpiet muziejaus šeimininkas Justinas Stonys pasitiko gerokai „patiuninguotų“ retro automobilių savininkus ir vedė išskirtinę ekskursiją – apie jų atvykimą buvo pranešta anksčiau.

Be visų kitų tą dieną čia apsilankiusių svečių popiet čia atvyko „Lietuvos motociklistų klubo“ „Motobrolio paramos ralio 2018“ dalyviai. Iš visos Lietuvos suplūdę virš 50 motociklininkų vos tilpo siauroje muziejaus gatvelėje. Visa tai atrodė įspūdingai – ir patys motociklai, ir jų vairuotojai, vyrai ir moterys juodais odiniais drabužiais ir metaliniais papuošalais. Muziejaus šeimininkui jie atvežė dovanų – surinko apie tūkstantį eurų ir sudėję juos į kanistrą įteikė J. Stoniui.

Kaip sakė „Lietuvos motociklistų klubo“ prezidentas Virginijus Aučyna asociacija pripažįsta „Lietuvos Motociklistų Klubo“, veikusio Lietuvoje 1928–1940 metais, propaguotas vertybes, bei savo veikla tęsia šio klubo tradicijas. Šiai jubiliejinei progai ir buvo skirta kelionė į Smalininkus.

„Tai išskirtinė proga ir kelionė. Ralio dalyvius domina tai, kad toks entuziastas kaip Justinas Stonys, nedaro verslo iš savo veiklos. Neskaičiavom, kiek šiame kanistre pinigų, bet esmė ta, jog kiekvienas į jį įmeta savo bako ekvivalento sumą. Tuomet atiduodam herojui. Kartais surenkam iki 1000 eurų. Įteikiam pinigus, bet prašom grąžinti kanistrą, jis keliauja toliau“, – pasakojo V. Aučyna.

Pasak jo, šiame muziejuje kai kurie jų nariai jau yra buvę, todėl ir užkrėtė entuziazmu čia apsilankyti visus kitus. „Surinktus pinigus dažniausiai paaukojam avarijoje nukentėjusiam kolegai, jei tai atsitiko ne dėl jo kaltės. Šiemet J. Stonio muziejų pasirinkom dėl to, kad mūsų herojus – buvęs Gedimino technikos universiteto dėstytojas, motociklizmo bei senosios technikos entuziastas, surinkęs apie 23 tūkst. eksponatų ir įkurdinęs juos savoje sodyboje Smalininkuose, dirba be darbo valandų ir bilietų. Tai žmogus altruistas, visą savo pensiją paaukojantis muziejui. Mes įteikiame jam simbolinę finansinę paramą“, – sakė asociacijos prezidentas.

J. Stonys taip pat neliko skolingas. Jis įteikė Virginijui padėkos raštą ir neseniai savo paties parašytą knygą „Materialinės kultūros paveldas ir jo ištakos“. Minia motociklininkų buvo pakviesti į ekskursiją po muziejų, kurią vedė pats muziejaus šeimininkas kartu su padėjėja Angelina Reičiūniene.

Pavakare muziejuje apsilankė mokslininkai išradėjai, habilituoti mokslų daktarai Algimantas Bubulis ir Kazimieras Ragulskis, kuriuos atlydėjo Jurbarko r. sav. meras Skirmantas Mockevičius. Su jais prie kavos puodelio vyko įdomi diskusija. Šie žmonės atvežė Justinui Stoniui skirtą tarptautinės inžinerinės organizacijos diplomą, apie kurį muziejininkas žadėjo papasakoti išsamiau.

Vakare motociklininkai ir kiti lankytojai, vietiniai smalininkiečiai rinkosi prie laužo pailsėti ir padiskutuoti prie muziejaus pašonėje esančio tvenkinio pievelėje sukrauto laužo. Svečiai buvo vaišinami naminiu pyragu, arbata, kava ir kitais skanėstais. Šokta, dainuota ir kalbėtasi iki išnaktų.

Šaltinis: https://www.etaplius.lt/baikeriai-smalininku-senovines-technikos-muziejui-atveze-kanistra-pinigu